Zbliża się uroczystość odpustowa A.D. 2018

dodał: Michał Braun | 30 września 2018

21 października będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową św. Jana Pawła II. W związku z uroczystością odpustową kierujemy do naszych Parafian dwie prośby:
* Podobnie jak w latach ubiegłych, prosimy osoby chętne o upieczenie ciast, którymi będziemy się częstować w parafialnej rodzinie po każdej Mszy Św. – zorganizujemy sobie tzw. „Festiwal ciast”. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, byśmy mieli rozeznanie, na ile ciast możemy liczyć.
* Wieczorem zostanie zorganizowany koncert rockowego zespołu chrześcijańskiego FRAGUA.

FRAGUA jest rockowym zespołem chrześcijańskim, którego nazwa (po hiszpańsku „kuźnia”) odwołuje się do duchowości klaretyńskiej. Zespół został założony w 2001 we Wrocławiu przez o. Marcina Kowalewskiego CMF, Klaretyna. Tworzy muzykę dla każdego, kto „lubi mocne gitarowe granie i nie boi się zmierzyć z docierającym do serca przesłaniem” (bosko.pl). Debiutancka płyta zespołu została wydana w 2013 roku, nowa płyta jest w trakcie nagrań, zapowiada ją dostępny na YouTube teledysk CMF w którym gościnnie wystąpiła dysponująca fenomenalnym wokalem s. Joanna Jabłońska MC (Misjonarki Klaretynki). Utwory Fragua gościły na szczycie wielu list przebojów chrześcijańskich. Część utworów jest dostępna na You Tube np.: CMF, Wolność (z ks. Kubą Bartczakiem)- przebój roku 2014 w plebiscycie Stowarzyszenia Muzyki Chrześcijańskiej MUZA DEI, Nie jest tak, Jesteś większy, Zaśpiewajcie Panu, Pomyśl, Symeon. Od 2011 skład zespołu tworzą doświadczeni muzycy którzy współpracują m.in. z Anti Babylon System, God’s Property, Kraków Gospel Choir, Elżbietą Adamiak, Grażyną Brodzińską, Jackiem Wójcickim, Michałem Gaszem, Piotrem Rubikiem czy Łukaszem Zagrobelnym.

Kierujemy prośbę do osób i firm, które chciałyby wesprzeć finansowo organizację koncertu. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii po Mszach Św. oraz w kancelarii parafialnej.

 

Dobre adresy