Zapraszamy na uroczystość odpustową

dodał: Michał Braun | 15 października 2017

odpust JP2

Za tydzień – w niedzielę, 22 października – będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową ku czci św. Jana Pawła II. Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 12:00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Jarosław Adamiak, wicerektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek. Prosimy o wcześniejsze przybycie asysty, panów niosących baldachim, ministrantów.
Po każdej Mszy Św. zachęcamy parafian i gości do pozostania przy kaplicy i skosztowania odpustowych wypieków. Podczas tzw. „Festiwalu ciast” będziemy wybierać najsmaczniejsze słodkości. Osoby, które chcą dołączyć do listy parafialnych cukierników, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Na przygotowane ciasta będzie można oddawać swoje głosy a właściciel najsmaczniejszego ciasta otrzyma zaproszenie na wieczorną kolację z udziałem kapeli góralskiej, która wystąpi na zakończenie świętowania odpustu. Ogłoszenie zwycięscy w Festiwalu Ciast podczas wieczornego koncertu. Bardzo serdecznie prosimy chętne osoby o dyżurowanie przy ciastach, lista dyżurujących jest w kancelarii.
Koncert kapeli góralskiej „HOWERNA” z Piwnicznej-Zdroju rozpocznie się o godz. 19:00. Po Mszy Św. o godz. 18:00 trzeba będzie przygotować kaplicę na koncert i zostanie otwarta ponownie dopiero ok godz. 19:00. Musimy także dać czas zespołowi na krótką próbę, dlatego prosimy na wyrozumiałość. Wstęp jest wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego przybycia!

Dobre adresy