Ważne informacje o wyjeździe do Warszawy

dodał: Michał Braun | 1 października 2017

wawwaJuż w najbliższą sobotę (7 października) Parafialny Klub Kulturalny wyruszy na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzimy Muzeum Powstania Warszawskiego, Świątynię Opatrzności Bożej oraz warszawską Starówkę. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi sobotniego wyjazdu.

1. GODZINOWY PLAN WYJAZDU:
7:30
– wyjazd z parkingu parafialnego
11:00 – rozpoczniemy zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Zwiedzimy Świątynię oraz Panteon Wielkich Polaków. To miejsce w dolnej części Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, przeznaczone na miejsce pochówku i upamiętnienia najbardziej zasłużonych polskich patriotów oraz ludzi kultury i nauki. Spoczywają tu m.in. ks. Jan Twardowski, ks. Zdzisław Peszkowski czy Ryszard Kaczorowski. Znajduje się tu m.in. replika watykańskiego grobu papieża Jana Pawła II. Zwiedzanie z przewodnikiem.
12:00 – zainteresowani będą mogli uczestniczyć we Mszy Św. odprawianej w Świątyni Opatrzności Bożej.
14:30 – 15:00 – 15:30 – w tych godzinach nasza wycieczka, podzielona na grupy, rozpocznie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie z przewodnikiem.
ok. 17:00 – przejedziemy w okolice Starego Miasta. Tutaj podczas czasu wolnego będzie możliwość indywidualnego zwiedzania warszawskiej Starówki.
ok. 19:00 – wyjazd w drogę powrotną do Piotrkowa Trybunalskiego.

2. ODPOWIEDZIALNOŚĆ UCZESTNIKÓW
Każdy dorosły uczestnik wyjazdu bierze odpowiedzialność za siebie i swoje zachowanie. Za osoby niepełnoletnie odpowiedzialność ponoszą rodzice lub opiekunowie. Każdy uczestnik ma zapewnione ubezpieczenie NNW. Uczestnik nie powinien samotnie oddalać się od grupy, poza wyznaczonym na to tzw. „czasem wolnym”. Przedstawiciel Parafialnego Klubu Kulturalnego nie bierze odpowiedzialności za zachowanie uczestników wyjazdu.

3. ODPOWIEDZIALNOŚĆ PARAFIALNEGO KLUBU KULTURALNEGO
Należy pamiętać, że Parafialny Klub Kulturalny nie jest formalną organizacją a jedynie dobrowolną grupą, która decyduje się wspólnie spędzać wolny czas. Przedstawiciele Parafialnego Klubu Kulturalnego zorganizowali zapisy, plan wycieczki, wynajęli przewodników w Świątyni Opatrzności Bożej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele Parafialnego Klubu Kulturalnego nie odpowiadają za ewentualne zmiany w programie wycieczki, spowodowane przyczynami losowymi oraz innymi, niezależnymi od uczestników wyjazdu.

4. CZAS WOLNY
Po wypełnieniu programu zwiedzania, tj. po odwiedzeniu Świątyni Opatrzności Bożej i Muzeum PowstaniaWarszawskiego udamy się w okolice Starego Miasta. Tutaj nastąpi czas wolny, który potrwa około 2 godzin. To zawsze ważna część każdej wycieczki Parafialnego Klubu Kulturalnego.To czas na indywidualny posiłek (wyjazd do Warszawy nie zawiera wspólnego posiłku). Po jego zakończeniu wszyscy spotkają się w wyznaczonym miejscu. Podczas „czasu wolnego”, tak jak podczas całej wycieczki, każdy ponosi za siebie odpowiedzialność.

5. CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Na wyjazd do Warszawy:
a) odzież dopasowaną do warunków pogodowych. Śledźmy prognozy pogody. Jedną z nich można znaleźć na:
http://pogodynka.pl/polska/16dni/warszawa_warszawa
b) przyjmowane leki a także – jeśli ktoś potrzebuje – środki łagodzące chorobę lokomocyjną,
c) dzieci i młodzież szkolna powinny posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną,
d) wszystko to, co uznamy za niezbędne i potrzebne,
e) dobry humor :)

Dobre adresy