Rozpoczęliśmy Misje Święte

dodał: Michał Braun | 17 listopada 2018

Pierwsze Misje Święte w historii naszej parafii rozpoczęte. O godz. 17:30 pod parafialną kaplicę podjechał samochód z obrazem Jezusa Miłosiernego, który to obraz będzie u nas gościł przez cały czas misji. O godz. 18:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego.

O godz. 17:30 pod parafialną kaplicę podjechał samochód z obrazem Jezusa Miłosiernego, który to obraz będzie u nas gościł przez cały czas misji.

Obraz został uroczyście wniesiony do kaplicy a następnie, po odczytaniu fragmentu Ewangelii, powitany przez dzieci, przedstawicieli grup parafialnych oraz ks. proboszcza.

O godz. 18:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św., której przewodniczył Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. To była pierwsza wizyta Pasterza naszej Archidiecezji w naszej parafii. Abp Ryś w homilii mówił m.in. o gotowości na przyjęcie Jezusa Chrystusa, który tak jak dziś stanął w obrazie Jezusa Miłosiernego, tak w kontekście czasu „stoi już w drzwiach” i czeka, aż powiemy „wejdź!”. Wspomniał także o budowie naszego kościoła, w znaczeniu duchowym oraz materialnym.

Dobre adresy