Początek listopada to wyjątkowy czas!

dodał: Michał Braun | 29 października 2017

1listopadW środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i wyniesionym na ołtarze jak i tym, których nikt nie zna z imienia. W tym dniu Msze Św. odprawimy o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 12:00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00. Msza Św. dla naszej parafii w kaplicy cmentarnej odprawiona zostanie o godz. 8:00.Kto z racji odwiedzin cmentarzy nie będzie mógł uczestniczyć we Mszy Św. w naszej kaplicy, niech czuje się zaproszony do modlitwy w kaplicy cmentarnej.

W czwartek – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny.
To szczególna okazja modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Msze Św. odprawimy o godz. 17:30 i 18:00. Po Mszy Św. o godz. 18:00 pomodlimy się za zmarłych w modlitwie wypominkowej. Intencje do modlitwy wypominkowej można nadal zamawiać w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że to właśnie modlitwa, a nie wiązanki czy znicze, choćby najładniejsze, jest największym i właściwym darem, który możemy ofiarować za naszych bliskich. Jest darem, który może im się przydać.

Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby w myślach) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Odpust zupełny można także uzyskać jeden raz, 02.11 za dusze w czyśćcu cierpiące; w tym celu należy nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną i odmówić tam modlitwę „Ojcze Nasz” i Wyznanie Wiary zachowując inne zwykłe warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa wg intencji Ojca Św. oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Dobre adresy