Klub Kulturalny

 

Klub Kulturalny powstał na początku 2016 roku, chociaż pomysł jego powołania zrodził się już w roku 2015. Początkowo była to propozycja skierowana tylko do parafian Parafii św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim, ich rodzin, oraz wszystkich przyjaciół naszej wspólnoty. Celem była integracja poprzez wspólne wyjazdy kulturalne i krajoznawcze, promowanie chrześcijańskich wartości oraz przedstawienie propozycji na ciekawe spędzanie czasu wolnego.

Poprzez poznawanie ważnych i ciekawych miejsc, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i społecznych, człowiek doskonali się i ubogaca. Poznaje piękno otaczającego go świata, docenia i wychwala jego Stwórcę.

Pomysłodawcami i opiekunami Klubu Kulturalnego są od początku Michał Braun i Konrad Podwysocki. Opracowują i przedstawiają propozycje wyjazdów, po uzbieraniu odpowiedniej liczby uczestników organizują wyjazd od strony technicznej (przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępu). Planowane będą wyjazdy do instytucji kultury (teatr, opera, muzea), wyjazdy związane z uczestnictwem w ważnych wydarzeniach, wyjazdy w celu zwiedzania i poznawania ciekawych miejsc.

Z czasem zasięg działalności „Klubu”, „instytucji” przecież nieformalnej i dobrowolnej, przestał dotyczyć tylko jednej parafii, lecz rozszerzył się praktycznie w sposób nieograniczony. W wyjazdach uczestniczą mieszkańcy Piotrkowa i innych okolicznych miast i miejscowości.

Już wkrótce zaprezentujemy listę naszych nowych propozycji na najbliższe miesiące. To program dobrze przemyślany i urozmaicony. Od Państwa zainteresowania będzie zależało, czy i gdzie pojedziemy.

Wszystkich, których zainteresował pomysł ciekawego spędzania wolnego czasu, zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza. Osoby, które wypełnią formularz, będą informowane jako pierwsze o wszystkich propozycjach wyjazdów.

Jeśli nie można wysłać formularza, bądź wolą Państwo wysłać maila, proszę przesłać swoje dane na poniższy adres:

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na zebranie oraz przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb Klubu Kulturalnego w Piotrkowie Trybunalskim. Uzyskane dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Dobre adresy