Opłatek 2017

W niedzielę 12 listopada na Mszach Św. święcimy opłatki, którymi będziemy dzielić się podczas wieczerzy wigilijnej. Opłatki – począwszy od poniedziałku – 13 listopada, będziemy roznosić do katolickich rodzin naszej parafii. Zaczynamy wcześnie, ponieważ do Świąt – podczas takiej parafialnej „małej kolędy”, dwie osoby będą musiały odwiedzić 2.500 mieszkań i domów.

Opłatki roznosić będą tradycyjnie – p. Konrad (organista) i p. Michał (opiekun strony internetowej parafii). Tylko oni w tej sprawie będą reprezentowali parafię. Przyjmijmy ich serdecznie, z życzliwością i dobrym słowem.

Dobrowolne ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków, przeznaczone będą na prace budowlane przy budowie kościoła.

W przypadku bloków, gdy będzie roznoszony opłatek to w przeddzień – tak jak w przypadku „kolędy” – przy wejściu do klatki będzie naklejone ogłoszenie informacyjne.

W przypadku domów jednorodzinnych, aby ułatwić dotarcie z opłatkiem, prosimy o pozostawienie otwartej na oścież bramy lub furtki. Będzie to znak, szczególnie tam, gdzie nie ma dzwonka, że tutaj ktoś czeka na opłatek.

Porządek roznoszenia opłatków na najbliższe dni:

Poniedziałek, 13 listopada
od 17:00 – ul. Rzeczna, ul. Stawowa, ul. Kamienna, ul. Płytka,

Wtorek, 14 listopada
od 18:30 – ul. Polna, ul. Kostromska

Środa, 15 listopada
od 18:30 – ul. Jarzębinowa, ul. Cedrowa

Czwartek, 16 listopada
od 18:30 – ul. Czysta, ul. Urwista, ul. Głęboka

Piątek, 17 listopada
od 18:30 – ul. Liściasta, ul. Lipowa

Sobota, 18 listopada
od 10:30 – ul. Wojska Polskiego (początek od ul. Kostromskiej), ul. Letnia

Dobre adresy