Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela zwykła, 4.10.2015

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,

w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,

w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.

2. Za tydzień w niedzielę (11.10) będziemy obchodzić XV Dzień Papieski. Z tej racji, kolejny raz odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Dzisiaj w Rzymie rozpoczyna się synod poświęcony rodzinie, którego tematem jest „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. To ważne dni dla całego Kościoła. Dziś tak często podważa się tradycyjne wartości, próbuje się je osłabiać i zastąpić nieudolnymi substytutami rodziny, jak uczynił to choćby jeden z duchownych, który dokonał publicznego zgorszenia w Watykanie. Módlmy się o dobre owoce synodu oraz w intencji naszych rodzin.

4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie „Różańca Rodziców za Dzieci”, natomiast o godz. 16:45 spotkanie kół „Żywego Różańca” i wymiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, „taca gospodarcza” na cele budowlane naszej wspólnoty.

6. W środę rozpoczyna się nasza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wypraszajmy u naszego patrona św. Jana Pawła II, szczęśliwe – podróż, pobyt i powrót dla jej uczestników. Oni także, w tych najważniejszych dla naszej Wiary miejscach, będą zanosić modlitwy w intencji nas wszystkich.

7. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych. Odprawiamy je od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, czyli o 18:30, natomiast w niedziele o godz. 17:15.

8. W dalszym ciągu poszukujemy wsparcia od osób i firm, które chciałyby wesprzeć w roli sponsora uroczystość odpustową w naszej parafii, przy organizacji pewnego wydarzenia. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii po Mszach Św. oraz w kancelarii parafialnej.

9. W kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje modlitwy wypominkowej, którą rozpoczniemy od listopada. W tym roku nastąpiła zmiana – modlitwa wypominkowa będzie na każdej Mszy Św., a przy zamawianiu „wypominków” będzie można określić konkretną Mszę, na której będzie odczytana nasza intencja.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny’, „Niedziela”, „Idziemy”.

11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube