Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII Niedziela zwykła,  26.06.2016

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:
we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
w środę – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła i imieniny ks. Pawła.

2. Decyzją Metropolity Łódzkiego Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dokona się zmiana personalna w naszej parafii. Po ponad czterech latach posługi duszpasterskiej wśród nas, ks. Paweł Szubert został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Różańcowej w Zgierzu. Ks. Pawłowi podziękujemy podczas Mszy Św. – dzisiaj o godz. 12:00. Do naszej parafii został skierowany ks. Marcin Kacprzak z parafii św. Benedykta i św. Anny w Srocku. Posługę duszpasterską wśród nas rozpocznie pod koniec sierpnia.

3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – odprawiamy je od poniedziałku do soboty o godz. 18:30, natomiast w niedziele o 17:30.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek do chorych udamy się od godz. 8:30; możliwość spowiedzi ok. 18:45 po nabożeństwie. W sobotę – Msza Św. wynagradzająca Matce Bożej o godz. 18:00, po Mszy św. modlitwa różańcowa.

5. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca spotkanie kół „Żywego Różańca” i wymiana tajemnic różańcowych o godz. 18:45. Natomiast członkowie „Różańca Rodziców za dzieci” spotkają się na wymianę tajemnic po wakacjach w niedzielę 4 września.

6. W przyszłą niedzielę wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy Św. niedzielnych, tj. 9:00, 10:30, 12:00 i 20:00. W dni powszednie porządek Mszy Św. bez zmian.

7. Także za tydzień po Mszach Św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów w związku z rozpoczynającym się czasem wyjazdów wakacyjnych. Będziemy prosić Miłosiernego Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa o pomyślność dla kierowców i podróżujących, by zawsze bezpiecznie docierali do miejsca swojej podróży.

8. 11 lipca, już po raz 147. wyruszy Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę, pod hasłem: Chrzest bramą miłosierdzia. Od 4 lipca będą prowadzone zapisy w parafii Św. Jakuba. Przy zapisie konieczne jest posiadanie dowodu tożsamości. Serdecznie zachęcamy do zapisów.

9. Już za niespełna tydzień – w sobotę 2 lipca – odbędzie się parafialny wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na operetkę „Noc w Wenecji”. Wszystkich, którzy się zapisali informujemy, że wyjazd spod naszej kaplicy będzie punktualnie o godz. 17:00.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny’, „Niedziela”, „Idziemy.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości Łask Bożych. Szczęść Boże.

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube

Dobre adresy