Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Najświętszej Trójcy,  22.05.2016

1. W czwartek – 26 maja – będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBOŻE CIAŁO. Na uroczystą Mszę Św., po której wyruszy procesja eucharystyczna zgromadzimy się o godz. 10.30. W procesji z Najświętszym Sakramentem przejdziemy – wzorem lat ubiegłych – ulicami: Kostromską, Modrzewskiego, Źródlaną i Polną. Bardzo prosimy naszych parafian, a szczególnie mieszkających przy ulicach, którymi będzie wiodła procesja, o przystrojenie okien swoich domów religijnymi obrazami i dekoracjami. O wcześniejsze przybycie na Mszę Św. i odpowiednią organizację prosimy panów niosących baldachim, chorągwie, członków Żywego Różańca.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy, by dzieci z naszej parafii, które przystąpiły w tym lub ubiegłym roku do I Komunii Św. poza parafią, wzięły udział w naszej procesji. Zbiórka ministrantów przed uroczystością Bożego Ciaławe wtorek po Mszy Św. wieczornej. Bardzo prosimy rodziców ministrantów o dopilnowanie obecności swoich dzieci.

Msze Św. w „Boże Ciało” będą odprawione także o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12:00, natomiast bezpośrednio po zakończeniu procesji odprawimy dodatkową Mszę Św. (bez kazania).

2. Ponawiamy zaproszenie do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych – w dni powszednie o godz. 18:30, natomiast w niedziele i święta o godzinie 17:30.

Uwaga – w najbliższą sobotę nabożeństwo majowe będzie odprawione wyjątkowo o godzinie 17:00!

3. W czwartek – 26 maja – przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Ofiarujmy im drobny gest naszej życzliwości oraz dar modlitwy, np. udział we Mszy Św.

4. W ubiegłą niedzielę zbiórka ofiar na tacę przeznaczona była na organizację Światowych Dni Młodzieży – zebraliśmy 1952 zł. Na organizację kolonii dla dzieci niepełnosprawnych nasz kleryk Mateusz zebrał do puszki 1716 zł. Serdecznym „Bóg zapłać” dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

5. Parafialny Klub Kulturalny zaprasza na wycieczkę do Sandomierza – „Śladami Ojca Mateusza”. Wyjazd będzie miał miejsce w dniu 18 czerwca (sobota). W programie m.in. zwiedzanie Starego Miasta, Bazyliki Katedralnej; miejsca, w których nagrywany jest serial „Ojciec Mateusz”, przejście Podziemną Trasą Turystyczną oraz rejs statkiem po Wiśle. Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz na plakatach. Zapisy u p. Organisty po Mszach Św. – codziennie oprócz poniedziałków. Serdecznie zachęcamy do wspólnego wyjazdu.

6. Można jeszcze zapisać się na wyjazd do Częstochowy na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Zapisy po Mszach Św. wieczornych u p. Eli. Wyjazd w sobotę (4 czerwca) o godz. 6:45
z parkingu przed kaplicą.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką – tygodniki „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” „Niedziela”, oraz „Idziemy”.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy udanego tygodnia i obfitości Bożego Błogosławieństwa. Szczęść Boże!

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube

Dobre adresy