Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna,  24.04.2016

1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła:

w poniedziałek – święto św. Marka, Ewangelisty,

w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.

2.W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Spotkanie członków grupy modlitewnej „Różańca Rodziców za dzieci” po Mszy Św. o godz. 12:00, natomiast spotkanie kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16:45.

3. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj – miesiąc „maryjny”, podczas którego szczególną czcią i modlitwą otaczamy osobę Bożej Rodzicielki Maryi. Piękną i doskonale znaną nam tradycją jest wieczorne śpiewanie litanii loretańskiej. Nabożeństwa majowe w naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18:30, natomiast w niedziele i święta o godzinie 17:30. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

4. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na nocne czuwanie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na Jasnej Górze – zgłaszać można się najpóźniej do czwartku włącznie. Koszt wyjazdu to 30 zł. Osoby już zapisane, które jeszcze nie opłaciły wyjazdu, proszone są o dokonanie wpłaty. Zapraszamy do p. organisty – codziennie oprócz poniedziałków.

Wyjazd będzie miał miejsce w przyszłą sobotę – 30 kwietnia – o godz. 18:30 z parkingu przed naszą kaplicą. Powrót do Piotrkowa w niedzielę – 1 maja – wcześnie rano, ok. godz. 5:00.

5. Informacja Parafialnego Klubu Kulturalnego –prosimy, aby osoby, które zapisały się na lipcowy wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na operetkę „Noc w Wenecji”, a które jeszcze nie uzupełniły danych i nie dokonały wpłaty – uczyniły to dzisiaj po Mszach Św. Kto tego nie uczyni, zwolni miejsce dla osób zapisanych na listę rezerwową.

6. Dzisiaj przy wyjściu z kaplicy możemy złożyć ofiary do puszki, które – zgodnie z decyzją papieża Franciszka – przeznaczone będą na pomoc dla Ukrainy.

„Ludność Ukrainy od dawna cierpi na skutek konfliktu zbrojnego, o którym wielu już zapomniało. Poprosiłem Kościół w Europie, aby poparł moją inicjatywę mającą na celu zaradzenie temu kryzysowi humanitarnemu. Z góry dziękuję wszystkim, którzy w niedzielę 24 kwietnia wniosą wielkoduszny wkład w tę inicjatywę” – powiedział Ojciec Święty.

Szacuje się, że ok.pół miliona osób na Ukrainie pilnie potrzebuje żywności, lekarstw i pomocy medycznej. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką – tygodniki „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” „Niedziela”, oraz „Idziemy”.

8.Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Solenizantom, jubilatom, wszystkim, którzy będą przeżywać różne uroczystości czy jubileusze – życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Pamiętajmy także w modlitwach o Pasterzu naszej Archidiecezji – w poniedziałek swoje imieniny obchodzi Abp Marek Jędraszewski.

Życzymy udanego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube

Dobre adresy