Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII Niedziela zwykła |   02.07.2017

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:
w poniedziałek – Święto św. Tomasza, apostoła,
w czwartek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
w sobotę – Wspomnienie św. Jana z Dukli.

2. W piątek zakończyliśmy nabożeństwa czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim, którzy gromadzili się w naszej kaplicy na wspólnej modlitwie.

3. Przypominamy, że od dzisiaj aż do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie, obowiązuje w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy Św. niedzielnych, tj. 9:00, 10:30, 12:00 i 20:00.

4. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca – Msza św. w intencji członków Różańca o godz. 9:00, natomiast godz. 18:45 spotkanie kół „Żywego Różańca” i wymiana tajemnic różańcowych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej i Nowennie do naszego patrona będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30, następnie modlitwa w intencji powołań, a o godz. 21:00 zakończenie adoracji i Apel Jasnogórski. W piątek do chorych udamy się od godz. 8:00. Spowiedź od godz. 18:45.

6. W przyszłą niedzielę – z racji II niedzieli miesiąca – „taca gospodarcza” na potrzeby budowy naszego kościoła.

7. We wtorek (4 lipca) ruszają zapisy do udziału w 148. Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy prowadzone będą w dniach 4-8 i 10 lipca w parafii św. Jakuba. Co roku z naszej parafii pielgrzymuje wiele osób, gorąco zachęcamy aby pielgrzymować także w tym szczególnym roku  800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Od 7 lipca we wszystkich kościołach w Piotrkowie będziemy poprzez Nowennę przygotowywać się do Uroczystości na która idą piotrkowscy pielgrzymi na Jasną Górę, Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.

8. Parafialny Klub Kulturalny zaprasza osoby indywidualne oraz rodziny z dziećmi do zapisów na wycieczkę do Rogowa. Zwiedzimy Arboretum SGGW oraz przejedziemy kolejką wąskotorową Rogów-Biała. Wyjazd będzie miał miejsce już 16 lipca – zapisy u p. Organisty po Mszach Św. – codziennie oprócz poniedziałków. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką – tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, oraz „Idziemy”. Można nabyć także ikony z wizerunkiem św. Jana Pawła II i z Jezusem Miłosiernym, modlitewniki za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i ciekawe filmy religijne.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Solenizantom, jubilatom, wszystkim, którzy będą przeżywać różne uroczystości czy jubileusze – życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa. Wszystkim życzymy udanego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

11. Przyzywajmy teraz wstawiennictwa św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Poświęcenie pojazdów przed rozpoczynającym się czasem wyjazdów wakacyjnych.

Dobre adresy