Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu  |   27.11.2016

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

w środę – święto św. Andrzeja, Apostoła,

w piątek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego,

w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przeżycie Tajemnicy Bożego Wcielenia. Postarajmy się przeżyć go dobrze. Gorąco zachęcamy do częstego uczestnictwa we Mszach Św. – „roratach”, które od poniedziałku do soboty będziemy odprawiać o godz. 18:00. Na roraty przynosimy świece z okapnikami, lub lampiony. Do udziału w roratach szczególnie mocno zachęćmy najmłodszych – przyprowadźmy nasze dzieci, wnuki – po roratach będą otrzymywać specjalne naklejki. Roraty odprawiamy wieczorem, dlatego wczesne wstawanie nie może być wymówką. Zadbajmy o to, by najmłodsi także odpowiednio przeżyli ten czas. Wielu z nas w dzieciństwie na roraty chodziło, warto zatem kontynuować ten piękny zwyczaj wśród kolejnego pokolenia.

3. Trwa roznoszenie poświęconych opłatków do katolickich rodzin naszej parafii, roznoszą je
p. Konrad i p. Michał. Opłatki roznoszone są po Mszy Św. wieczornej, dlatego może się zdarzyć, że do niektórych zapukamy o nieco późniejszej porze. W przypadku domów jednorodzinnych, aby ułatwić dotarcie z opłatkiem, prosimy o pozostawienie otwartej bramy. Będzie to znak, szczególnie tam, gdzie nie ma dzwonka, że tutaj ktoś czeka na opłatek. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele budowlane naszej parafii.

4. W najbliższy czwartek przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Św. roratniej o godz. 18:00, będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30, następnie modlitwa w intencji powołań, a o godz. 21:00 zakończenie adoracji i Apel Jasnogórski. W piątek – I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 8:30. Możliwość spowiedzi od godz. 17:30 do 18:30. W sobotę – Msza Św. wynagradzająca Matce Bożej o godz. 18:00, po niej modlitwa różańcowa.

5. Za tydzień – Msza św. w intencji członków Różańca Rodziców za dzieci o godz. 9:00, natomiast spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 12:00. O godz. 16:45 spotkanie kół „Żywego Różańca” i wymiana tajemnic różańcowych.

6. Klub Kulturalny działający przy naszej parafii informuje, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na operę „Turandot”17 grudnia na godz. 18:30. Chętnych zapraszamy do zapisów po Mszach Św. roratnich. Klub Kulturalny rozprowadza także świąteczne dekoracje – m.in. figurki dzieciątka na sianku na stół świąteczny oraz – dla dzieci – zestaw figurek do żłóbka. Szczegóły i zdjęcia produktów na plakacie, zakup możliwy u p. organisty.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”. Zachęcamy do zakupu świec Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z parafii, są także kalendarze na przyszły rok i ikony z naszym patronem.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy udanego
i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube

Dobre adresy