Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
11.11.2018

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:
w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
we wtorek – wspomnienie św. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

2. Dzisiaj przypada 100. rocznica Odzyskania Niepodległości – jest to Narodowe Święto Niepodległości. Oficjalne miejskie obchody rozpoczną się dziś o godz. 16:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele oo. Bernardynów, po której nastąpi oficjalna ceremonia, przemówienia przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza, przemarsz pod obelisk Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego i Legionów Polskich przy Al. Piłsudskiego i koncert na Pl. Kościuszki. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych obchodach.

3. W dniach od 17 do 24 listopada będziemy przeżywali w naszej wspólnocie parafialnej Misje Miłosierdzia z nawiedzeniem kopii obrazu Jezusa Miłosiernego. Podczas misji do parafii zostaną wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. [Plan misji]. Zachęcamy by zabrać ze sobą plan misji który jest wyłożony w kruchcie, można się z nim zapoznać także na naszej stronie internetowej.

4. Od jutra p. Dominik (kościelny) i p. Paweł (ministrant) będą roznosić poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny. Plan roznoszenia opłatków jest dostępny także na stronie internetowej.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”, ,,Mały Gość Niedzielny”, Boże Krówki i filmy o tematyce religijnej. SŁOWO OD PATRONA i kolejna encyklika św. Jana Pawła II O PRACY LUDZKIEJ do czytania i zaznaczania ciekawych fragmentów.

6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

 

Dobre adresy