Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV Niedziela zwykła, 21.09.2014

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

* we wtorek – wspomnienie Św. O. Pio z Pietrelciny,

* w czwartek – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa,

* w piątek – wspomnienie Św. Męczenników Kosmy i Damiana,

* w sobotę – wspomnienie Św. Wincentego à Paulo.

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Środków Społecznego Przekazu, w tym roku towarzyszy jej hasło „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Media nie powinny służyć do manipulacji, czy zakłamywania rzeczywistości, a niestety tak często jesteśmy tego świadkami… Wartościowe media katolickie chciejmy otoczyć naszym szczególnym zainteresowaniem i wsparciem. Katolicka prasa, radio, czy telewizja bywają obiektami drwin, a to dzięki nim wielu Polaków ma dostęp do prawdy. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Idziemy”.

3. Można się jeszcze zapisywać na wyjazd do Pabianic w przyszłą niedzielę. Tego dnia nasz kleryk Mateusz Stolarczyk otrzyma szatę duchowną – sutannę. Chcemy w tym ważnym dniu być razem z nim. Wyjazd 28 września o godz. 10:00 spod kaplicy.

4. Dziękujemy za pozytywny odzew na naszą akcję zbierania plastikowych nakrętek – przez pierwszy tydzień akcji zebraliśmy ich już bardzo wiele. Żeby realnie pomóc osobie niepełnosprawnej z terenu naszej parafii potrzeba jeszcze wiele miesięcy zbierania, jednak akcja ma charakter stały i wiemy, że uda się tego dokonać. Nakrętki składamy w kruchcie kaplicy.

5. Po Mszach Św. przez kaplicą zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary dziękujemy serdecznym „Bóg zapłać”.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, wszystkim życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube