Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość odpustowa św. Jana Pawła II

XXIX Niedziela zwykła, 19.10.2014

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

* w środę – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.

2. Dzisiaj uroczystość odpustowa Św. Jana Pawła II w naszej parafii. Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 12:00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. dr Marek Marczak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Na zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Św. Jana Pawła II, procesja eucharystyczna oraz ucałowanie relikwii naszego Patrona. Po uroczystościach będzie można poczęstować się ciastami, za których upieczenie dziękujemy naszym parafianom.

3. W ramach Niedzieli Powołaniowej naszą parafię odwiedzili dziś klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, którzy posługują podczas Mszy Św. i głoszą Słowo Boże. Przed sumą odpustową o godz. 11:30 spotkanie kleryków z młodzieżą, m.in. tą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Serdecznie dziękujemy pewnej rodzinie z naszej parafii za ufundowanie chrzcielnicy. Serdecznym Bóg zapłać dziękujemy także członkom kół Żywego Różańca za złożoną ofiarę w wysokości 3.000 zł.

5. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie – po Mszy Św. wieczornej (o 18:30), natomiast w niedziele – o godz. 17:15. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego uczestniczenia we wspólnej modlitwie. W czwartki różaniec połączony z nabożeństwem do Św. Jana Pawła II z przedstawieniem próśb i intencji modlitewnych.

6. Ofiarujmy dar modlitwy naszym bliskim zmarłym – w zakrystii i kancelarii parafialnej można już zgłaszać  imiona i nazwiska bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Można także zamawiać intencje mszalne na rok 2014.

7. Spotkanie koła różańca rodziców za dzieci wyjątkowo w przyszłą niedzielę o godzinie 17.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kaplicy do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą świętowali swoje imieniny, urodziny, czy inne jubileusze, życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa. Szczęść Boże!

 

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube