Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela zwykła   |   16.10.2016

Uroczystość odpustowa św. Jana Pawła II

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:
w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
we wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty,
w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego,
w piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię,
w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II.

2. Dzisiaj świętujemy w naszej parafii uroczystość odpustową św. Jana Pawła II.
Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 12:00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi JE ks. bp Ireneusz Pękalski. Podczas uroczystości poznamy także tegorocznego laureata parafialnego wyróżnienia – medalu „Santo subito”.

Po Mszy Św. zachęcamy do skosztowania odpustowych wypieków, które przygotowali nasi parafianie. Po poczęstunku prosimy o oddanie swojego głosu na najsmaczniejsze ciasto – w tym celu należy wpisać na przygotowanej karteczce jego numer. Dla zwycięzcy nagroda – udział w wieczornej kolacji z kapelą „Góralska Hora”. Wyniki plebiscytu podamy podczas wieczornego koncertu.

3. Dziś wieczorem o godz. 19:30 zapraszamy na koncert kapeli góralskiej z Karpat – „Góralska Hora”. W repertuarze przewidziane są ulubione pieśni naszego patrona św. Jana Pawła II a także żywiołowe i skoczne melodie z różnych stron Karpat, muzyka góralska z regionu Tatr, oraz utwory inspirowane muzyką słowacką, węgierską, czy bałkańską. Po Mszy kaplica zostanie zamknięta na kilkanaście minut, gdyż trzeba będzie przygotować kaplicę na koncert. Musimy także dać czas zespołowi na krótką próbę, dlatego liczymy na wyrozumiałość. Wstęp jest wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego przybycia!

4. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje modlitwy wypominkowej, którą rozpoczniemy od listopada. Zachęcamy, by w ten sposób modlić się za naszych bliskich, których nie ma już z nami.

6. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Do wspólnej modlitwy zapraszamy – od poniedziałku do soboty o 18:30, natomiast w niedziele o godz. 17:15.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny’, „Niedziela”, „Idziemy.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy udanego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube

Dobre adresy