Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII Niedziela zwykła,  7.08.2016

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

w czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy,

w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej witamy nowego wikariusza, ks. Marcina Kacprzaka.

Ks. Marcin ostatnio pracował w parafii św. Benedykta i św. Anny w Srocku, na mocy dekretu Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego od dnia dzisiejszego rozpoczyna posługę duszpasterską wśród nas. Życzymy, aby dobry Bóg udzielał mu potrzebnych łask i polecamy go opiece naszego Patrona, św. Jana Pawła II.

3. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 zostanie odprawiona  w czwartek
(1 września) o godz. 9:00
. Zapraszamy na nią uczniów wraz z rodzinami, by po okresie wakacyjnego wypoczynku, z Panem Bogiem rozpocząć kolejny rok edukacji. Będzie to także okazja dla każdego z nas, aby podziękować za czas wakacji, urlopowych wyjazdów, odpoczynku – za wszystko to, co było naszym udziałem w tych wakacyjnych miesiącach.

4.W czwartek przypada także77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich, którzy w obronie Ojczyzny poświęcili swoje życie, oraz w intencji o dobrą przyszłość i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Dzisiaj po raz ostatni obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Św. niedzielnych. Od przyszłej niedzieli (4 września) wraca porządek właściwy, tj. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

6. W czwartek (1 września) – przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 18:00 i Nowennie do Św. Jana Pawła II, będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 21:00 zakończenie adoracji i Apel Jasnogórski. W piątek – I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 8:30. Możliwość spowiedzi od godz. 17:30 do 18:30.  W sobotę – z racji I soboty miesiąca – Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMPo godz. 18:00.

7. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca spotkania grup modlitewnych – członkowie  „Różańca Rodziców za dzieci” spotkają się po Mszy Św. o godz. 12:00, natomiast spotkanie kół „Żywego Różańca” i wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16:45.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny’, „Niedziela”, „Idziemy.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości Łask Bożych.Szczęść Boże.

 

 

 

 

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube

Dobre adresy