Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV Niedziela zwykła, 23.11.2014

 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

* we wtorek – wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy,

patronki m.in. polskich kolejarzy.

2. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Od przyszłego poniedziałku będziemy spotykać się na Mszach Św. – Roratach. Świece roratnie będzie można nabyć za tydzień.

3. Zgodnie z decyzją ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, dziś po Mszach Św. przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszki, która będzie stanowić nasz wkład w odbudowę katedry Wniebowzięcia Najświętszej Mary Panny w Sosnowcu. W tej katedrze w nocy z 28 na 29 października miał miejsce pożar, w wyniku którego zniszczony został dach oraz wnętrze świątyni. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca i solidarności.

4. Trwa akcja roznoszenia poświęconych opłatków do katolickich rodzin naszej parafii. Opłatki roznoszą p. Konrad i p. Michał. Przyjmijmy ich serdecznie, z życzliwością i dobrym słowem. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Nie jest to żadna opłata, tylko dar serca, ofiara składana raz w roku, która bardzo realnie przekłada się na dzieło wznoszenia naszej świątyni. Szczegółowe informacje o akcji opłatkowej zamieszczone są w liście, który ministranci roznoszą do skrzynek pocztowych parafian.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kaplicy do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą świętowali swoje imieniny, urodziny, czy inne jubileusze, życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa. Szczęść Boże!

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube