Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu, 1.03.2015

 

1. Ojciec święty Franciszek mianował księdza doktora Marka Marczaka, rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, nowym biskupem pomocniczym Archidiecezji Łódzkiej. Ksiądz Biskup nominat urodził się się 17 lutego 1969 r. w Piotrkowie Trybunalskim, jego parafią rodzinną jest parafia Najświętszego Serca Jezusowego. W ubiegłym roku przewodniczył uroczystości odpustowej św. Jana Pawła II w naszej parafii. Ksiądz Biskup Nominat otrzyma sakrę biskupią w sobotę 11 kwietnia br. o godzinie 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej. Polecajmy go Bogu w swoich modlitwach.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
- w środę – święto św. Kazimierza, królewicza.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W naszej parafii:
Droga Krzyżowa – w piątki o godzinie 18:30Gorzkie Żale – w niedziele o godzinie 17:15.

4. Przy krzyżu adoracji w prezbiterium ustawiona jest skarbona, do której przez cały Wielki Post można składać ofiary w ramach parafialnej jałmużny postnej. Zebrane ofiary przeznaczymy przed Świętami Wielkanocnymi na pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii.

5. Dziś I niedziela miesiąca. Spotkanie członków „Różańca Rodziców modlących się za dzieci” po Mszy Św. o godz. 12:00, natomiast spotkanie kół „Żywego Różańca” i wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16:15.

6. Za tydzień, z racji II niedzieli miesiąca, taca gospodarcza na cele budowlane naszej parafii.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne są  tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, oraz ”Idziemy”.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, natomiast wszystkim solenizantom, jubilatom – wielu Łask Bożych. Szczęść Boże.

 

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube