Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 22.11.2015

 

1. W przyszłą niedzielę (29 listopada) rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przeżycie Tajemnicy Bożego Wcielenia. Jest to zarazem początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Tradycyjnie na stopniu przed ołtarzem ustawimy wieniec adwentowy, który – wraz z zapalaniem kolejnych świec – będzie przybliżał nas do Świąt Bożego Narodzenia.
Zachęcamy, by również w swoich domach takie wieńce przygotować.
Tradycyjne świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są już dostępne przy wyjściu z kaplicy.

2. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, która jest patronką muzyki kościelnej, chórzystów i organistów. Modlitwą wyraźmy wdzięczność naszemu p. organiście Konradowi, wypraszając dla niego potrzebne łaski naszego Patrona – św. Jana Pawła II.

3. Trwa roznoszenie poświęconych opłatków do katolickich rodzin naszej parafii. Opłatki roznoszą p. Konrad i p. Michał. Przyjmijmy ich serdecznie. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Nie jest to żadna opłata, tylko dar serca, ofiara składana raz w roku, która bardzo realnie przekłada się na dzieło wznoszenia naszej świątyni. Jak bardzo – można zobaczyć na nowych zdjęciach, które są zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Więcej informacji o akcji opłatkowej można przeczytać w specjalnej ulotce, które ministranci rozprowadzą do parafian – będzie można znaleźć ją już niebawem „w drzwiach” mieszkań.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”. Dla dzieci nowy, grudniowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”. Można także nabyć kalendarze na rok 2016 oraz ciekawe filmy o tematyce religijnej. Można także pobrać bezpłatny tygodnik „Ziemia Piotrkowska” – w aktualnym numerze jest m.in. artykuł o naszym p. organiście.

5. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dobrego tygodnia, natomiast wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą świętowali swoje imieniny, urodziny, czy inne jubileusze, życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa. Szczęść Boże!

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube