Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
14.10.2018

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:
– w poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego,
– we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, to także dzień 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
– w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
– w czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty,
– w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego.

2. Od piątku trwa w naszej parafii Nowenna przed Odpustem. odmawiamy ją każdego dnia przed Różańcem.

3. Za tydzień – w niedzielę, 21 października – będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową ku czci św. Jana Pawła II. Uroczystej sumie odpustowej o godzinie 12:00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Marcin Kowalewski, klaretyn z Warszawy. Prosimy o wcześniejsze przybycie asysty, panów niosących baldachim, ministrantów.

Po każdej Mszy Św. zachęcamy parafian i gości do pozostania przy kaplicy i skosztowania odpustowych wypieków. Podczas tzw. „Festiwalu ciast” będziemy wybierać najsmaczniejsze słodkości. Osoby, które chcą dołączyć do listy parafialnych cukierników, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii. Na przygotowane ciasta będzie można oddawać swoje głosy a właściciel najsmaczniejszego ciasta otrzyma zaproszenie na wieczorną kolację z udziałem zespołu, który wystąpi na zakończenie świętowania odpustu. Ogłoszenie zwycięscy w Festiwalu Ciast podczas wieczornego koncertu. Bardzo serdecznie prosimy chętne osoby o dyżurowanie przy ciastach, lista dyżurujących jest w kancelarii.

Wieczorem zostanie zorganizowany koncert rockowego zespołu chrześcijańskiego FRAGUA. Serdecznie zapraszamy na koncert, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Wstęp jest wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego przybycia. Początek koncertu o godz. 19:00.

4. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych w naszej parafii. Odprawiamy je od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, czyli o 18:30, natomiast w niedziele o godz. 17:15.

5. W kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje modlitwy wypominkowej, którą rozpoczniemy od listopada. „Wypominki” są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Przy zamawianiu „wypominków” podajemy godzinę Mszy Św. na której chcemy, by były odczytywane.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – ,,Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”, ,,Mały Gość Niedzielny”, Boże Krówki i filmy o tematyce religijnej.

7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Dobre adresy