Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Miłosierdzia Bożego|   23.04.2017

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:
- w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski,
- we wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty,
- w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna. 15 minut przed każdą Mszą św. i 15 minut po Mszy św. będziemy czytać List św. Pawła Apostoła do Galatów. Zapraszamy chętnych do czytania by zgłaszali się do zakrystii w celu ustalenia kolejności czytania.

3. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na nocne czuwanie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na Jasnej Górze – zgłaszać można się najpóźniej do czwartku włącznie. Koszt wyjazdu to 35 zł. Osoby już zapisane, które jeszcze nie opłaciły wyjazdu, proszone są o dokonanie wpłaty. Zapraszamy do p. organisty – codziennie oprócz poniedziałków.
Wyjazd będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę – 30 kwietnia – o godz. 18:45 zbiórka przed kaplicą a wyjazd o godz.19:00. Powrót do Piotrkowa w poniedziałek – 1 maja – wcześnie rano, ok. godz. 5:00.

4. 16 maja ks. bp Marek Marczak udzieli w parafii sakramentu bierzmowania. W tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 19:00 próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką – tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, oraz „Idziemy”. W „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały”. Film przedstawia historię kilku rzymian, którzy zaledwie parę dni po śmierci Jezusa, chcą odkryć tajemnicę Jego zmartwychwstania. Cena gazety z płytą to tylko 5 zł. Zachęcamy do nabycia.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Solenizantom, jubilatom, wszystkim, którzy będą przeżywać różne uroczystości czy jubileusze – życzymy obfitości Bożego
Błogosławieństwa. Pamiętajmy także w modlitwach o Administratorze naszej Archidiecezji – w poniedziałek swoje imieniny obchodzi Ks. Biskup Marek Marczak.
Życzymy udanego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Dobre adresy