Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu, 7.12.2014

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

* w poniedziałek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Msze Św. tego dnia odprawimy o godz. 9:00, 17:00 i 18:00. Wydarzenie Niepokalanego Poczęcia Maryi jest zasługą specjalnej Bożej łaski. Ta tajemnica ukazuje szczególną rolę Maryi a także, że każdy z nas cieszy się Bożą pomocą w zadaniach, które Bóg stawia na drodze naszego życia.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

* w sobotę – wspomnienie św. Łucji.

2. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Udział w roratach to piękna polska tradycja, warto ją pielęgnować. To Msza Św., w której szczególną wymowę ma światło. Zapalone świece w naszych rękach, podczas ciemności na początku Mszy Św., wyrażają czuwanie i nawiązują do ewangelicznej przypowieści o pannach roztropnych i nierozsądnych. Chciejmy być zawsze gotowi na spotkanie z nadchodzącym Chrystusem. W kruchcie można nabyć specjalnie przygotowane świece z okapnikami.
Do udziału w roratach szczególnie zachęćmy najmłodszych – nasze dzieci, wnuki. To zadanie dla każdego z nas w naszych rodzinach. W pierwszym tygodniu można ich było policzyć na palcach jednej ręki… Oni sami nie przyjdą – tu potrzeba dać przykład.

3. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej (ok. 18:45) serdecznie zapraszamy na multimedialną katechezę, której bohaterką będzie św. Teresa z Avila, patronka tegorocznego Adwentu.

4. W dalszym ciągu roznosimy poświęcone opłatki do katolickich rodzin naszej parafii.
Tylko dwie osoby – p. Konrad i p. Michał, reprezentują w tym zakresie parafię. Naszych parafian odwiedzają w czasie wolnym od swoich obowiązków: szkoły i pracy, dlatego  przyjmijmy ich serdecznie, z życzliwością. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na budowę  naszego kościoła. Jest to tylko taka jedna ofiara w roku, więc warto realnie wesprzeć to dzieło.
[ Porządek roznoszenia opłatków – tydzień V]

5. Jak chyba wszyscy zauważyli, na ławkach w naszej kaplicy, dla wygody i ciepła położone zostały dywaniki. Za pomysł i zakup dywaników serdecznie dziękujemy członkom Żywego Różańca.

6. Świece Caritas w ramach „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom” można nabywać po Mszach Św. Świece – duża i w kształcie kuli w cenie 15 zł, mała – 10 zł.

7. Za tydzień, z racji II niedzieli miesiąca, taca gospodarcza na cele budowlane naszej parafii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kaplicy do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”, oraz – za dobrowolną ofiarą – miesięcznik „Don Bosco”.

9. Parafianom i Gościom dziękujemy za udział we Mszy Św. Wszystkich, którzy w najbliższych dniach będą świętowali swoje imieniny, urodziny, itp., ogarniamy swoją modlitwą.

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube