Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 24.05.2015

 

1. Dzisiaj, z racji Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Hymn odśpiewamy na zakończenie Mszy Św., po błogosławieństwie. Prosimy o pobożne odśpiewanie wszystkich zwrotek.


2. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy

3. We wtorek – 26 maja – przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Ofiarujmy im drobny gest naszej życzliwości oraz dar modlitwy, np. udział we Mszy Św.

4. Trwają prace przy budowie naszego kościoła. Na placu budowy zakończyliśmy już zalewanie stropów zakrystii, kancelarii oraz plebanii. Nowe zdjęcia można zobaczyć na naszej stronie internetowej – www.jp2piotrkow.pl

5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe – w naszej parafii odprawiane są w dni powszednie o godzinie 18:30 (po Mszy Św. wieczornej), natomiast w niedziele i święta o godzinie 17:30.

6. Trwają zapisy na wyjazd do Częstochowy na III Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, która będzie miała miejsce 6 czerwca. Koszt wyjazdu to 25 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapraszamy nie tylko członków wspólnoty różańcowej.

7. Osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, proszone są o wpłatę do przyszłej niedzieli zaliczki w wysokości 500 zł.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny’, „Niedziela”, „Idziemy.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości Łask Bożych. Szczęść Boże!

 

 

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube