Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela zwykła  |   15.01.2017

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:
we wtorek – wspomnienie św. Antoniego,
w środę – początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan,
w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara,
w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki.

2. W najbliższą sobotę, 21 stycznia o godz. 12:00 w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna za posługę Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, który został mianowany Arcybiskupem Metropolitą Krakowskim i wkrótce odbędzie swój ingres do Archikatedry Wawelskiej. Kościół Łódzki podziękuje za poznawanie i głoszenie Chrystusa pod pasterskim przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę dziękczynną oraz modlitwę w intencji nowego, jeszcze nieznanego następcy Abpa Marka Jędraszewskiego.

3. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda – w naszej parafii. Porządek wizyty duszpasterskiej jest umieszczony w gablocie ogłoszeniowej oraz na stronie internetowej parafii. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej pilne sprawy kancelaryjne załatwiamy tylko po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. 18.30. [ porządek wizyty duszpasterskiej ]

4. „Taca gospodarcza” w minioną niedzielę przyniosła kwotę 3955,44 zł. Od trzeciej niedzieli grudnia złożono na cel budowy kościoła ofiary: 500 zł. p. Szkatulnik; 1000 zł. ofiara bezimienna i wpłaty na konto parafialne, cztery ofiary na łączną kwotę 260 zł. Za złożone ofiary bardzo dziękujemy serdecznym „Bóg zapłać”.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego zbieraliśmy tacę na Krajowy Fundusz Misyjny, zebraliśmy łącznie 1675 zł.

6. Trwają zapisy na wyjazd Parafialnego Klubu Kulturalnego do Teatru Komedia w Warszawie na przedstawienie „Człowiek dwóch szefów”. Wyjazd będzie miał miejsce w sobotę, 4 marca na godz. 19:00. Zapisy prowadzone są po Mszach Św. u p. organisty – codziennie oprócz poniedziałków. Ilość miejsc ograniczona, dlatego osoby zainteresowane prosimy o szybkie przemyślenie i podjęcie decyzji. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

7. Parafianom i Gościom dziękujemy za udział we Mszy Św. Wszystkich, którzy w najbliższych dniach będą świętowali swoje imieniny, urodziny, itp., ogarniamy swoją modlitwą.

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube

Dobre adresy