Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

   XIX Niedziela zwykła, 10.08.2014

 

1. W piątek – 15 sierpnia – obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną w polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu Msze Św. odprawimy wg wakacyjnego porządku niedzielnego, tj. 9:00, 10:30, 12:00 i 20:00.

Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych. Każdy, kto swoje relacje z Panem Bogiem traktuje poważnie, powinien to święto uszanować i poświęcić czas na wspólną w  modlitwę.

Na każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia bukietów ziół, kwiatów i plonów, do przyniesienia których zachęcamy. Niech to będzie wyrazem radości i dziękczynienia z darów Bożych.

Będzie to także okazja do modlitwy za naszą Ojczyznę. W tym dniu przypada bowiem państwowe Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej też Cudem nad Wisłą.

Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2. Ponadto w nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

- w poniedziałek – wspomnienie Św. Klary, dziewicy,

- w czwartek – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

3. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za złożone ofiary w ramach „tacy gospodarczej”, także za ofiary składane do skarbon oraz indywidualnie.

4. W środę, 13 sierpnia tradycyjnie już zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00, po której zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie.

5. Nasza Parafia w dniu 6 września organizuje pielgrzymkę do Gniezna, Biskupina i Lądu. Szczegółowy program wyjazdu podamy w późniejszym terminie jednak już teraz przyjmujemy zapisy w zakrystii i kancelarii. Chcemy w ramach przygotowań do obchodów jubileuszu Chrztu Polski w ten symboliczny sposób wracać do jego źródeł. Koszt wyjazdu 60 zł wraz z ubezpieczeniem.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”.

7. Dni wakacji, urlopów, zawierzmy Opatrzności Bożej. Rozpoczynającym urlopy życzymy szczęśliwej podróży i dobrej pogody, natomiast powracającym i wszystkim uczestnikom liturgii, Bożego Orędownictwa, niedzielnego wytchnienia i pogody ducha. Szczęść Boże!

 

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube