Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO,  12.04.2015

 

1. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Świętego Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii. Dziękujemy:
- ks. Pawłowi, p. Łukaszowi i Jarosławowi – za wykonanie elementów dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego,
- p. Barbarze, Marcie, Katarzynie, p. Grzegorzowi – za pomoc w dekorowaniu wnętrza kaplicy,
- za udział w liturgii – osobom wykonującym psalmy, czytającym czytania i komentarze,
- za przygotowanie ministrantów – p. organiście Konradowi i Michałowi,
- ministrantom, kościelnemu, osobom uczestniczącym w procesji rezurekcyjnej, asyście parafialnej, członkom Żywego Różańca,
- wszystkim wiernym – uczestnikom uroczystych celebracji, za okazane świadectwo swojej wiary.

2. Dzisiaj – w Niedzielę Miłosierdzia – o godzinie 15:00 spotkamy się w naszej kaplicy na wspólną modlitwę – będziemy adorować Najświętszy Sakrament oraz odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

3. 10 maja o godz. 12:00 Arcybiskup Metropolita Łódzki Marek Jędraszewski odprawi w naszej kaplicy Mszę Św. a następnie – po procesjonalnym przejściu na plac budowy – dokona jego poświęcenia, wraz z fundamentami oraz już wybudowaną częścią murów kościoła i budynku parafialnego. Już dziś serdecznie zapraszamy.

4. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek (14 kwietnia) o godz. 19:00
w salce w klasztorze Panien Dominikanek. Wszystkich członków prosimy o przybycie.

5. Serdecznie dziękujemy p. Witoldowi Bulińskiemu za ofiarę na budowę kościoła w wysokości 500 zł. a także za wszystkie ofiary składane z racji „tacy gospodarczej”, do skarbon, czy na konto parafialne. Szczególnie dziękujemy ks. Pawłowi za ufundowanie tegorocznego paschału. Dziękujemy także rodzinie p. Boras za ufundowanie plastikowych krzesełek dla małych dzieci.

6. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – w piątek o godz. 16:00.

7. Forum Ruchów Katolickich wraz ze Wspólnotą Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej, zapraszają do udziału w nocnym czuwaniu miasta Piotrkowa Trybunalskiego przed obliczem Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Czuwanie tradycyjnie odbędzie się z 30 kwietnia na 1 maja. Przygotowują i prowadzą je osoby związane z naszą parafią.  To wspaniała okazja, by podczas zamkniętego czuwania przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej powierzać Panu Bogu przez Maryję sprawy nasze, naszych rodzin, oraz miasta. Zapisywać można się u p. organisty po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 30 zł. W ubiegłym roku z naszej parafii pojechał cały autokar pielgrzymów, chciejmy także tym razem wybrać się liczą grupą.
Kto był w ubiegłym roku wie, że naprawdę warto tam być.

8. W nadchodzącą sobotę (18 kwietnia) ministranci naszej parafii wystąpią w Łasku w Mistrzostwach Archidiecezji Łódzkiej w piłce nożnej halowej. Dla naszej drużyny będzie to drugi start w tym turnieju, będziemy walczyć o lepszy rezultat niż przed rokiem. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego występu :)

9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w I połowie października br. Nie jest jeszcze znany szczegółowy plan wyjazdu, jednak już teraz prosimy ewentualne osoby zainteresowane o wstępną informację, abyśmy mogli zorientować się, czy taki wyjazd może dojść do skutku. Zgłosiło się już kilka osób, czekamy na kolejne.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny’, „Niedziela”, „Idziemy”.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube