Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA,  13.07.2014

logopng

Przypominamy, że do niedzieli 31 sierpnia (włącznie), w naszej parafii obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Św. niedzielnych (9.00, 10.30, 12.00, 20.00).  Zachęcamy w szczególności do uczestnictwa we Mszy Św. o godzinie 20.00.

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

- w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

2. Dzisiaj w naszej kaplicy o godz. 19:15 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie, zachęcamy do przyniesienia świec lub lampionów. Po nabożeństwie Msza Św. o godz. 20:00. W Fatimie 13 maja 1917 r. Maryja ukazała się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Przez sześć miesięcy, każdego 13-go dnia miesiąca, Maryja przychodziła z nieba na spotkanie z dziećmi. Objawiając Siebie jako Matkę Różańca Świętego, odmawiała różaniec z dziećmi, zachęcając ich do czynienia pokuty. Chciejmy jako wspólnota parafialna zgromadzić się licznie na tej modlitwie.

3. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary w ramach „tacy gospodarczej”, a także za ofiary składane do skarbon oraz indywidualnie.

4. Trwa 145. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę. Pielgrzymi – a wśród nich także wielu naszych parafian – do Częstochowy dotrą jutro (ok. godz. 17:00). Powrót do Piotrkowa w sobotę (19 lipca) – powitanie przy pomniku Św. Jana Pawła II ok. 19:00.Polecajmy Miłosiernemu Bogu i Matce Bożej Częstochowskiej trud ich pielgrzymowania.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy”.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, na rozpoczynający się tydzień życzymy wielu Łask Bożych, natomiast rozpoczynającym urlopy – szczęśliwej podróży oraz udanego wypoczynku.

 

 

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube