Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV Niedziela zwykła,  18.09.2016

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

w środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,

w piątek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

 

2. Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji zachęcamy do częstych odwiedzin naszego parafialnego środka masowego przekazu – strony www.jp2piotrkow.pl

 

3. Przypominamy, że od początku września w naszej parafii zostało wprowadzonych klika zmian i nowości:

* spowiedź każdego dnia od 17:15 do 17:30 (oprócz poniedziałku i środy) i od 18:30 do 18:45.

* na każdej Mszy św. będzie krótka homilia, by jeszcze bardziej rozważyć treść czytań i Ewangelii,

* sobotnia Msza św. o godz. 18:00 będzie z liturgii niedzielnej, jest ona przeznaczona dla tych którzy z różnych powodów nie mogą być na Mszy św. w niedzielę. Takie powody to np.: opieka nad chorym, praca, całodniowy wyjazd. Nie powinna być ta Msza św. traktowana jako zamienna z niedzielą, ci którzy mogą, powinni być na Mszy św. w niedzielę.

* w każdą trzecią niedzielę miesiąca będziemy informować o postępach przy budowie kościoła
i innych pracach przy kościele czy w kaplicy, a także o złożonych ofiarach na te cele.

* I Komunia Święta w naszej parafii będzie miała miejsce 14 maja 2017 roku, na Mszy św. o godz. 12:00. Prosimy rodziców o zgłaszanie się w tej sprawie do kancelarii w terminie do końca października.

 

4. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj – w III niedzielę miesiąca – informujemyo prowadzonych pracach
i o złożonych ofiarach na cele budowy kościoła oraz inne prace przy kościele czy kaplicy.

* Od połowy sierpnia trwa malowanie wewnątrz naszej kaplicy. Cieszymy się z widocznych efektów tego malowania. Mamy nadzieję że to ostatnie malowanie kaplicy przed naszym przejściem do nowego kościoła.

* Taca gospodarcza w minioną niedzielę przyniosła kwotę 4452,83 zł

* Złożono ofiary na budowę kościoła – od członków Żywego Różańca 5000 zł.; od p. Aleksandry Purgał 200 zł.; ofiara bezimienna 200 zł.; od pielgrzymów do Miasteczka Krwi Chrystusa 280 zł.

* Na konto parafialne przekazane zostały ofiary: 30 zł. i 50 zł.

Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

 

5. Zapraszamy chłopców którzy zaczęli chodzić już do szkoły podstawowej do zgłaszania się do grona kandydatów na ministrantów, można zgłaszać się po każdej Mszy św. w zakrystii. Po okresie przygotowania do służby ministranckiej zostaną włączeni do grona ministrantów.

 

6. W pierwszy piątek października, 7 października, o godz. 16:30 będzie miało miejsce pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

7. Intencje mszalne na 2017 rok będziemy przyjmować w Kancelarii Parafialnej od 21 września (środa). Prosimy o przychodzenie tylko w godzinach otwarcia Kancelarii, tj. od poniedziałku do piątku od 16:30 do 17:30.

 

8. W najbliższy wtorek (20 września) ruszają zapisy na ostatni tegoroczny wyjazd Parafialnego Klubu Kulturalnego. Będą to zapisy na operę „TURANDOT” w Teatrze Wielkim w Łodzi. Sztuka zostanie wystawiona 17 grudnia (sobota) o godz. 18:30. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się we wtorki i czwartki po Mszy Św. wieczornej. Nie warto zwlekać, ponieważ zawsze zainteresowanie jest duże – tylko wcześniejsze zapisanie daje gwarancję miejsca.

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny’, „Niedziela”, „Idziemy. Wychodząc z kaplicy możemy także złożyć ofiarę do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości Łask Bożych.Szczęść Boże.

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube

Dobre adresy