Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego |   27.05.2017

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:
w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
w czwartek – wspomnienie św. Justyna, męczennika;
w sobotę – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

2. Jutro w poniedziałek ks. Marcin wspólnie z księżmi wyświęconymi 7. lat temu, na Mszy św. o godz. 18:00 będzie obchodził rocznicę święceń kapłańskich, zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji Jubilatów.

3. W środę po nabożeństwie majowym spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Zakopanego.

4. W piątek o godz. 19:00 spotkanie dla młodzieży, bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z gimnazjum i liceum.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca
W czwartek po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie majowym będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30, następnie modlitwa w intencji powołań, a o godz. 21:00 zakończenie adoracji i Apel Jasnogórski. W piątek do chorych udamy się od godz. 8:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:30 do 18:30. W sobotę – Msza Św. wynagradzająca Matce Bożej o godz. 18:00, po niej modlitwa różańcowa.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to ostatnia niedziela okresu wielkanocnego. Na mocy przykazania kościelnego jesteśmy zobowiązani do spowiedzi i Komunii św. w okresie wielkanocnym, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie zdążyli jeszcze przystąpić do tych sakramentów, aby skorzystali z łask Zmartwychwstałego Jezusa. Również za tydzień, w niedzielę 4 czerwca, przypada jubileuszowe 10. Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem „Dziękujemy za chleb” W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego.

7. Za tydzień – z racji I niedzieli miesiąca – Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 9:00. Spotkanie formacyjne dla Różańca Rodziców za Dzieci po Mszy św. o godz. 12:00. O godz. 16:45 spotkanie kół „Żywego Różańca” i wymiana tajemnic różańcowych.

8. Ponawiamy zaproszenie do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych – w dni powszednie o godz. 18:30, natomiast w niedziele i święta o godzinie 17:30. Od czwartku rozpoczynając miesiąc czerwiec rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe – Litanię do Serca Pana Jezusa.

9. Trwają zapisy na wycieczkę Parafialnego Klubu Kulturalnego „Podkarpacie – Łańcut i Leżajsk” – wyjazd 17 czerwca. Zapisywać można się u p. organisty po Mszach Św. codziennie oprócz poniedziałków.

10. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na tacę na działalność duszpasterską diecezji i zebraliśmy 1922 zł., dzisiaj do puszek możemy złożyć ofiary na kolonie dla dzieci organizowane przez Caritas .

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką – tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, oraz „Idziemy”. Można nabyć także ikony z wizerunkiem św. Jana Pawła II i z Jezusem Miłosiernym.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę. Solenizantom, jubilatom, wszystkim, którzy będą przeżywać różne uroczystości czy jubileusze – życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa. Życzymy udanego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

Dobre adresy