Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII Niedziela zwykła, 30.08.2015

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

we wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy,

w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża,

2. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 zostanie odprawiona we wtorek (1 września) o godz. 18:00. Zapraszamy na nią uczniów wraz z rodzinami, by po okresie wakacyjnego wypoczynku, z Panem Bogiem rozpocząć kolejny rok edukacji. Będzie to także okazja dla każdego z nas, aby podziękować za czas wakacji, urlopowych wyjazdów, odpoczynku – za wszystko to, co było naszym udziałem w tych wakacyjnych miesiącach.

3. Także we wtorek przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich, którzy w obronie Ojczyzny poświęcili swoje życie, oraz w intencji o dobrą przyszłość i pomyślność naszej Ojczyzny.

4. Dzisiaj po raz ostatni obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Św. niedzielnych. Od przyszłej niedzieli wraca porządek właściwy, tj. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

5. Powakacyjna zbiórka ministrantów naszej parafii odbędzie się w piątek (4 września) po Mszy Św. wieczornej (ok. 18:30). Prosimy rodziców ministrantów o przypilnowanie ich obecności. Niektórym – po wakacyjnej nieobecności – trzeba chyba przypomnieć, że są ministrantami…

6. W czwartek (3 września) – przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 18:00 i Nowennie do Św. Jana Pawła II, będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Porządek nabożeństwa jest następujący: wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja do godz. 20:30, od 20:30 modlitwa różańcowa w intencji powołań, natomiast o godz. 21:00 zakończenie adoracji i Apel Jasnogórski. Serdecznie zachęcamy do przybycia do kaplicy na to modlitewne spotkanie. W piątek – I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 8:30. Możliwość spowiedzi od godz. 17:30 do 18:30 .  W sobotę – z racji I soboty miesiąca – Msza Św. wynagradzająca Matce Bożej połączona z różańcem o godz. 18:00.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca. Spotkanie „Różańca Rodziców za Dzieci” po Mszy Św. o godz. 12:00, natomiast spotkanie kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych o godzinie 16:45.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny’, „Niedziela”, „Idziemy”.

9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube