Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela zwykła, 28.09.2014

 

1. W nadchodzących dniach w Liturgii Kościoła:

* w poniedziałek – Święto Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała,

* we wtorek – wspomnienie Św. Hieronima, Doktora Kościoła,

* w środę – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

* w czwartek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

* w sobotę – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

2. Dzisiaj w Pabianicach nasz kleryk Mateusz Stolarczyk w obecności ks. bpa Ireneusza Pękalskiego otrzyma szatę duchowną – sutannę. W uroczystości uczestniczyć będzie grupa naszych parafian. Zechciejmy otoczyć kleryka Mateusza swoją modlitwą w tym ważnym dla niego dniu i w kolejnych etapach jego duchowej formacji.

3. W środę rozpoczynamy październik i nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Będziemy je odprawiać od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, czyli o 18:30, natomiast w niedziele
o godz. 17:15. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

4. W najbliższy piątek o godz. 16:00 będzie miało miejsce spotkanie kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Zapraszamy młodzież zamieszkałą na terenie naszej parafii a także spoza terenu, ale uczącą się w Gimnazjum nr 5. Apelujemy także do bliskich – rodziców, rodziny przyszłych kandydatów, aby włączyli się w proces przygotowania tej młodzieży. Warto swoim przykładem pokazywać, że niedziela jest dla Boga, że warto żyć z Bogiem. Inaczej będzie tak, jak z ostatnią grupą bierzmowanych – w życiu parafii uczestniczyli do momentu otrzymania sakramentu. Gdzie są dzisiaj?

5. 3 października przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi w godzinach 17:00 – 18:30.
Do chorych udamy się od godz. 8.30.

6. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Spotkanie członków „Różańca Rodziców za dzieci” po Mszy Św. o godz. 12:00, natomiast spotkanie kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16:30.

7. W niedzielę 12 października będzie miała miejsce II Archidiecezjalna Pielgrzymka Grup Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

8. Dzisiaj o godz. 15:00 przy pomniku Św. Jana Pawła II w naszym mieście prowadzona będzie modlitwa w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”, ofiarowana w intencji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i pokoju na Ukrainie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kaplicy do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Idziemy”.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą świętowali swoje imieniny, urodziny, czy inne jubileusze, życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa. Szczęść Boże!

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube