Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Męki Pańskiej, 29.03.2015

 

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Niech te ostatnie dni Wielkiego Postu będą dla nas okazją, by jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Można to uczynić m.in. poprzez uczestnictwo w ostatnim nabożeństwie Gorzkich Żali. Zapraszamy dziś na godz. 17.15.

2. Porządek Triduum Paschalnego i nabożeństw na dni świąteczne:

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00. Po Mszy adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 20:00.

WIELKI PIĄTEK – dzień Śmierci Pana Jezusa.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00. O godz. 17.00 Liturgia Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża. Po przyjęciu Komunii Świętej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja do godz. 20.00.
Pamiętajmy, że jest to dzień postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się od godz. 8:30.

WIELKA SOBOTA – dzień oczekiwania na zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Adoracja Pana Jezusa w grobie w godz. 9.00 – 21.00.

Pokarmy na stół wielkanocny będziemy święcić od godz. 9.00 do 16.00.

O godz. 19.00 rozpoczniemy uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie od poświęcenia ognia na placu przed kaplicą. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynieśmy świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Rezurekcja o godz. 6:00 – w uroczystej procesji przejdziemy niosąc Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o wcześniejsze przybycie osób do niesienia baldachimu, różańca oraz chorągwi.

Następne Msze Św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze Święte jak w każdą niedzielę – o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy w te najważniejsze dla każdego chrześcijanina dni. Świadoma osoba wierząca, która relacje z Panem Bogiem traktuje bardzo poważnie wie, że powinna znaleźć się tu w kaplicy podczas tych wydarzeń. Prosimy także o takie zorganizowanie sobie czasu w piątek i sobotę, by starczyło go również na adorację, żeby od rana Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie nie był sam. Zbiórki organizacyjne ministrantów – przez całe Triduum Paschalne o wyznaczonych wcześniej godzinach. Prosimy rodziców młodszych ministrantów i kandydatów o ich przyprowadzanie.

3. Dla osób, które nie przystąpiły do sakramentu pojednania podczas rekolekcji, możliwość spowiedzibędzie w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy Św. wieczornej.

4. Rekolekcje wielkopostne dla Gimnazjum nr 5:

poniedziałek (30 marca) – nauki rekolekcyjne o godz. 9:00 (kl. III), 10:30 (kl. II) i 12:00 (kl. I)

wtorek (31 marca) – nauki rekolekcyjne i droga krzyżowa godz. 9:00 (kl. III), 10:30 (kl. II) i 12:00 (kl. I)

środa (1 kwietnia) – nauki rekolekcyjne o godz. 9:00 (kl. III), 10:30 (kl. II) i 12:00 (kl. I).

5. Ofiary w ramach parafialnej jałmużny postnej można jeszcze składać przy krzyżu adoracji na stopniu prezbiterium do Wielkiego Piątku włącznie.  To szczególny gest solidarności wobec najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. W Wielkim Tygodniu zechciejmy szczególnie wesprzeć to szczytne dziełoswoim darem serca.

 

6. Nasza parafia organizujepielgrzymkę do Ziemi Świętej w I połowie października br. Nie jest jeszcze znany szczegółowy plan wyjazdu, jednak już teraz prosimy ewentualne osoby zainteresowane o wstępną informację, abyśmy mogli zorientować się, czy taki wyjazd może dojść do skutku.

7. 11 kwietnia o godz. 11:00 w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej piotrkowianin – ks. biskup nominat Marek Marczak otrzyma sakrę biskupią. Nasza parafia zorganizuje wyjazd na to wydarzenie, szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

8. Misterium Męki Pańskiej ulicami naszego miasta będzie miało miejsce w Wielką Środę – 1kwietnia. Rozpoczęcie przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 18:30.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła dostępne tygodniki – „Gość Niedzielny’, „Niedziela”, „Idziemy” oraz miesięcznik „Don Bosco”.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i raz jeszcze zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

 

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube