Ogłoszenia parafialne

logopng


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA, 7.02.2016

1. W najbliższą środę, 10 lutego – przypada Środa Popielcowa – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. To szczególnie  błogosławiony czas, który jest nam dany, by umocnić naszą więź z Bogiem.

Msze Św. w tym dniu odprawimy o godz. 9:00, 17:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem. Środa Popielcowa jest dniem, w którym zachowujemy post ścisły i powstrzymujemy się od spożycia pokarmów mięsnych.

Każdy, kto w Środę Popielcową przyjdzie do naszej kaplicy, otrzyma specjalną pomoc w przygotowaniach wielkopostnych – „Zdrapkę Wielkopostną”. Przyświeca jej szczytny cel – każdy dzień Wielkiego Postu to jedno pole do zdrapania. Na każdym polu znajduje się jedno zadanie, myśl, bądź propozycja modlitwy. Zachęcamy, by każdy taką zdrapkę zabrał ze sobą.

2. Zachęcamy do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Nie warto czekać na jego kolejne niedziele, przygotowania zacznijmy od samego początku.
Pomóc ma nam w tym uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych. W naszej parafii:

Droga Krzyżowa – w piątki o godzinie 18:30,

Gorzkie Żale – w niedziele o godzinie 17:15.

3. Już po raz kolejny w naszej parafii rozpoczynamy akcję „Jałmużna postna”.
Owoce naszych wyrzeczeń i ofiary będzie można będzie składać do specjalnej skarbony przy krzyżu adoracji w prezbiterium. Skarbona zostanie ustawiona w Środę Popielcową. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie dla naszych parafian, znajdujących się w potrzebie. Chciejmy włączyć się w to nasze wspólne dzieło.

4. W czwartek 11 lutego, we wspomnienie N. M. P. z Lourdes, przypada 23. Światowy Dzień Chorego. Na Mszy Św. o godz. 18:00, chorym udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o pomoc w przywiezieniu ludzi chorych do kościoła.

5. W ubiegły czwartek wg planu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Obecnie trwa tzw. „kolęda uzupełniająca” – po Mszach Św. w zakrystii można zgłosić chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Podsumowanie statystyczne „kolędy” podamy w przyszłą niedzielę. Kancelaria parafialna czynna jest już tak jak poza „kolędą” – od poniedziałku do piątku w godz. 16:30 – 17:30.

6. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca – spotkanie członków  „Różańca Rodziców za dzieci” po Mszy Św. o godz. 12:00, natomiast spotkanie kół „Żywego Różańca” i wymiana tajemnic różańcowych o godz. 16:45.

7. W przyszłą niedzielę – z racji II niedzieli miesiąca – „taca gospodarcza” na cele budowlane naszej parafii.

8. Także w przyszłą niedzielę, nasz kleryk – Mateusz Stolarczyk – otrzyma posługę akolity. Akolita może udzielać Komunii św. w czasie Mszy św. lub poza, zanosić Ją do chorych, lub w wypadku konieczności – podać umierającemu jako wiatyk. Może on również wystawić Najświętszy Sakrament do adoracji, nie ma natomiast prawa do udzielania Nim błogosławieństwa. Charakterystycznym przywilejem akolity jest puryfikowanie naczyń liturgicznych. Pamiętajmy o naszym kleryku w modlitwie, by dobrze wypełniał nową posługę.

9. W ostatni wtorek, 2 lutego w święto Objawienia Pańskiego zbieraliśmy ofiary do puszki na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Archidiecezji, zebraliśmy 422 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką – tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, oraz „Idziemy”.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę podczas tej Mszy Św. Życzymy dobrego tygodnia, udanych ostatków i wszelkich potrzebnych łask.

 

Parafialny Facebook

Parafia na Youtube