Dołącz do grona ministrantów!

Uwaga! Prowadzimy nabór do grona ministrantów naszej parafii! Pragniemy zaprosić wszystkich chłopców w różnym wieku, aby przełamali się i dołączyli do naszej grupy. Zapewniamy profesjonalne przygotowanie do służby Panu Bogu. Zachęcamy do przybycia na najbliższą zbiórkę (szczegóły na stronie internetowej). Przyjdź i przekonaj się, że tworzymy naprawdę zgraną grupę, do której na pewno będziesz chciał należeć, jeśli poznasz, kim tak naprawdę jesteśmy… :-)

Członkostwo w naszej grupie daje możliwość poznania nowych ludzi. Wymieniają między sobą poglądy, doświadczenia, rozmawiają o swoich zainteresowaniach; uczą się przede wszystkim skupienia i powagi.  Rozwijamy także umiejętność pracy w grupie starając się, aby każdy ministrant znał swoją – powierzoną mu funkcję.

Apelujemy do rodziców, aby przyprowadzili swoje pociechy na najbliższą zbiórkę. Chętni opiekunowie także mogą uczestniczyć w spotkaniu formacyjnym. Z doświadczenia wiemy, że ciężko przekonać swoje dzieci do przyłączenia się do grona Liturgicznej Służby Ołtarza… Zachęcamy jednak do tego, aby pomóc dziecku podjąć tę właściwą decyzję.  :-) Ministranci otrzymują częstokroć drobne upominki, co także może być dla nich zachętą.

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania. Prosimy o kontakt po mszach św. w zakrystii, u p. Konrada lub p. Michała. Można skontaktować się także poprzez e-mail:  kp@jp2piotrkow.pl oraz mb@jp2piotrkow.pl .

 

Dobre adresy