Jedziemy na ingres do Archikatedry Łódzkiej!

dodał: Michał Braun | 28 września 2017

ingresIngres Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, nowego Metropolity Łódzkiego do Archikatedry Łódzkiej odbędzie się w sobotę 4 listopada. Organizujemy wyjazd do Łodzi na to bardzo ważne wydarzenie. Warto wziąć udział w tej niezwykłej uroczystości. Zapisywać można się w Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia – od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-17:30 lub w zakrystii po Mszach Św.
.
.
.


Jak czytamy w komunikacie Kurii Archidiecezjalnej Łódzkiej, „w sobotę 4 listopada br. o godz. 11.00, w liturgiczne wspomnienie świętego Karola Boromeusza – patrona chrzcielnego świętego Jana Pawła II, odbędzie się ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, do bazyliki archikatedralnej. Weźmie w nim udział między innymi arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Niech duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy poczują się serdecznie zaproszeni do udziału w tym ważnym dla Kościoła łódzkiego wydarzeniu związanym z inauguracją posługi siódmego w prawie stuletniej historii naszej Archidiecezji Pasterza Kościoła Łódzkiego.”

Wierni parafii św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim chcą wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Ingres nowego pasterza Kościoła Łódzkiego to wydarzenie podniosłe i z pewnością warto wziąć w nim udział.

Wyjazd nastąpi odpowiednio wcześniej, o godzinie która – z dużą dozą prawdopodobieństwa (bo pewności mieć nie będziemy) – pozwoli na zajęcie dobrego miejsca w łódzkiej Archikatedrze.

Koszt wyjazdu, tzn. przejazd na trasie Piotrków Tryb. – Łódź – Łódź – Piotrków Tryb. + ubezpieczenie to 25 zł.
Zapisywać można się w Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia – od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-17:30 lub w zakrystii po Mszach Św.

Dobre adresy