Informacje o parafii

Parafia św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim została erygowana 27 listopada 2011 przez ks. Arcybiskupa Władysława Ziółka, Metropolitę Łódzkiego. Jest to pierwsza parafia w Archidiecezji Łódzkiej, której patronem jest nasz Wielki Rodak.

W pierwszych miesiącach istnienia wierni naszej parafii gromadzili się w dolnej kaplicy kościoła parafialnego Najświętszego Serca Jezusowego oraz w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego. To właśnie z tych parafii została wydzielona nasza parafia. Jednocześnie trwały prace związane z przygotowaniem terenu i postawieniem tymczasowej kaplicy parafialnej u zbiegu ulic Kostromskiej i Polnej. Kaplica została uroczyście poświęcona 29 kwietnia 2012 roku przez ks. Arcybiskupa Władysława Ziółka. Od tego dnia wszystkie msze św. i nabożeństwa są odprawiane właśnie w tej kaplicy.

Do parafii należą następujące ulice
:
Brzozowa, Bystra, Cedrowa, Czysta, Dębowa, Diamentowa, Doroszewskiego, Głęboka, Jarzębinowa, Kamienna, Klonowa, Kołłątaja, Konopnickiej, Kostromska (numery parzyste od Wojska Polskiego do Słowackiego), Letnia, Liściasta, Lipowa, Modrzewskiego, Matejki, Płytka, Polna (od Kostromskiej do końca), Przelotowa, Reja, Rejtana, Rzeczna, Słowackiego (numery nieparzyste od Kostromskiej do autostrady oraz wszystkie domy za autostradą leżące w granicach Miasta Piotrkowa Trybunalskiego), Stawowa, Twardosławicka, Urwista, Wojska Polskiego (numery parzyste od Kostromskiej do końca), Zamenhofa, Zawodzie, Źródlana.


Pomocnicy świeccy:

mbrMichał Braun – Administrator strony internetowej
Urodzony 3 października 1983 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W parafii św. Jana Pawła II od 27 listopada 2011. Twórca i administrator kilkunastu stron parafialnych na terenie całego kraju. Przez wiele lat redaktor i administrator strony internetowej Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Administrator strony internetowej, opiekun ministrantów (w latach 2011-2016), pomysłodawca i działacz Parafialnego Klubu Kulturalnego.
kontakt: mb@jp2piotrkow.pl

 

Dominik Krężel – Kościelny

W parafii św. Jana Pawła II od 27 listopada 2011.

 

 

 

 


 


.
.
.

Zastrzeżenia prawne – Prawa autorskie 

Wszelkie zdjęcia wykonane przez M. Brauna i umieszczone na stronie internetowej Parafii św. Jana Pawła II w Piotrkowie Tryb., podlegają ochronie przewidzianej w ustawie z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ponieważ zgodnie z treścią art.1 ust. 1 i 2 ww. ustawy stanowią utwór podlegający ochronie prawnej.

Wszystkie osoby i podmioty korzystające z naszej strony internetowej powinny zapoznać się z niniejszą treścią, gdyż z mocy prawa odpowiadają za nieprzestrzeganie przepisów ww. ustawy. W celu wykorzystania zdjęć do druku, konieczne jest uzyskanie zgody i nabycie licencji.

Dobre adresy