Film z koncertu kapeli Howerna

dodał: Michał Braun | 24 października 2017

odp2017_icoW minioną niedzielę świętowaliśmy w naszej wspólnocie uroczystość odpustową ku czci św. Jana Pawła II. Uroczystej sumie odpustowej w samo południe przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jarosław Adamiak, wicerektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek. Od rana aż do końca sumy odpustowej trwał zorganizowany po raz kolejny „Festiwal Ciast” a wieczorem wysłuchaliśmy koncertu kapeli góralskiej „Howerna” z Piwnicznej-Zdroju. [relacja z odpustu]
Od rana po Mszach Św. można było skosztować odpustowych wypieków i oddawać swoje głosy na te, które smakowały najlepiej. Cieszymy się, że ta nasza wciąż młoda tradycja cieszy się tak dużym zainteresowaniem, zarówno wśród piekących ciasta, jak i jedzących :) Odpustową Mszę Św. odprawił i homilię wygłosił ks. Jarosław Adamiak, wicerektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek. Ks. Jarosław mówił m.in. o tym, kim dla niego był nasz Patron i jak powinniśmy  kierować się Jego wskazaniami każdego dnia.

Tego dnia poznaliśmy także kolejnego laureata parafialnego wyróżnienia „Santo subito” za zasługi dla parafii. W niedzielę otrzymał je p. Grzegorz Dziubecki, nasz parafianin, udzielający się przez cały rok przy wielu przedsięwzięciach, które realizujemy. Dziękujemy i gratulujemy!

Po Mszy Św. i procesji odpustowej zakończyło się głosowanie na najsmaczniejsze ciasto. Po przeliczeniu wszystkich oddanych ważnych głosów okazało się, że tegoroczną edycję Festiwalu Ciast wygrała p. Ewa Zadumińska – serdecznie gratulujemy!

Kolejną tradycją uroczystości odpustowej jest wieczorny koncert kapeli góralskiej. To muzyka szczególnie umiłowana przez św. Jana Pawła II, który w tej kulturze wyrastał i później towarzyszyła mu także podczas wizyt górali w Watykanie. Kapela „Howerna” z Piwnicznej-Zdroju zagrała z pasją, wykonując niezwykle klimatycznie bardziej i mniej znane utwory. Zabrzmiała m.in. „Barka”, ale także filmowa muzyka z serialu „Janosik”.

Po koncercie, gorąco przyjętym przez zebraną w kaplicy publiczność, odbyła się finałowa kolacja odpustowa m.in. z udziałem kapeli góralskiej oraz laureatki „Festiwalu Ciast”. Tam odbył się drugi, mini koncert a repertuar był już mocno zróżnicowany, od krakowiaka do „Przez twe oczy zielone” zespołu Akcent :)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej.

Poniżej filmowa relacja z koncertu. Podziękowania dla p. Adama Borasa – za nagranie video oraz dla p. Piotra Rogalskiego – za udostępnienie zdjęć z drona :)

Dobre adresy